Terenowe wózki widłowe i ich charakterystyka.

W wielu przypadkach nie wystarczą zwykłe wózki widłowe o typowych parametrach. Na przykład w rolnictwie potrzeba czegoś więcej. W końcu jazda niewielkich rozmiarów wózkiem widłowych po polach nie jest możliwa. Wówczas trzeba zainwestować w terenowe wózki widłowe, które w takim przypadku sprawdzą się o wiele lepiej.

Wózki widłowe terenowe to takie, których nie zatrzyma błoto, powierzchnia trawiasta czy też inny rodzaj nawierzchni, który normalnie mógłby zrodzić setki problemów. Okazję, w której może pojawić się trudny do pokonania teren wspomnieliśmy już na samym początku.

Producenci takich wózków widłowych wyposażają swoje maszyny w stabilną konstrukcję oraz napęd na cztery koła, co umożliwia transport, załadunek oraz rozładunek, w zasadzie we wszystkich, możliwych warunkach. Takie rozwiązanie stało się idealne do potrzeb, które pojawiają się w czasie imprez oraz terenów pod budowę.

Producenci wyposażają je zwykle w komplet opon terenowych oraz do jazdy po trawie. Z racji, że wykorzystywane są one zazwyczaj na zewnątrz to posiadają ogrzewaną kabinę, gdzie siedzi kierujący. Wcześniej wspominaliśmy również o napędzie na cztery koła. Do niego należy dołożyć jeszcze system przesuw bocznych.