Wózki widłowe bezpiecznie transportują materiały.

Obecnie w wielu różnych obiektach, takich jak fabryki, wytwórnie, magazyny i wiele innych, wykorzystuje się różnego rodzaju maszyny i urządzenia. Zazwyczaj są one obsługiwane przez pracowników, którzy posiadają wystarczające do tego uprawnienia. Jednakże takie uprawnienia często nawet nie gwarantują wystarczającej wiedzy na temat konkretnych urządzeń, dzięki której moglibyśmy powiedzieć, że o konkretnych maszynach wiemy już wszystko.

We wszystkich wymienionych na samym początku obiektach funkcjonują zazwyczaj wózki widłowe. Można nawet powiedzieć, że to je wszystkie łączy. Współcześnie producenci takich maszyn, jakimi są wózki widłowe dokładają wszelkich starań ku temu, aby spełnić wszystkie potrzeby swoich klientów. Ci jak można zauważyć mogą być naprawdę wymagający.

Wyspecjalizowany transport konkretnych materiałów o różnym stanie skupienia, a także o różnej strukturze został załatwiony poprzez szereg akcesoriów, które w znaczący sposób zwiększają zdolność takich urządzeń. Można jednak wskazać takie akcesoria, które zapobiegają przesuwaniu się materiałów w czasie transportu. Wózki widłowe zostały zaopatrzone na przykład w pazury dociskowe i docisk górny, który zapobiega obsuwaniu się właśnie materiałów.