Wózki widłowe mogą być wyposażone w specjalne haki.

Funkcjonalność wózków widłowych może być zadziwiająca. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie akcesoria, które są teraz dostępne na rynku. Producenci, którzy obecnie proponują swój sprzęt na rynku dają nam, jako swoim klientom szeroki wybór pomiędzy kolejnymi modelami, wzorami oraz akcesoriami do wózków widłowych, które jeszcze bardziej powiększają funkcjonalność tych urządzeń.

Jednym z akcesoriów, w które można wyposażyć wózki widłowe są specjalne haki, które umożliwiają na transport materiałów, których nie udało się spakować na paletach. Mogłoby się wydawać, że powszechnie wykorzystywane palety są idealnym rozwiązaniem w każdym przypadku, jednakże wiele materiałów może mieć nie odpowiednie wymiary, kształt czy też inne parametry, które ostatecznie nie będą pasowały do załadowania ich na paletę.

Oprócz haków do takich niestandardowych załadunków, można wymienić też wiele innych akcesoriów. Są to na przykład kosze i platformy do przewozu ludzi oraz pracy na wysokościach, elementy zapobiegające przemieszczaniu się załadunków czy też takie umożliwiające transport belek i materiałów w rolkach. Można by tak wymieniać bardzo wiele różnych elementów. Najlepiej jednak rozejrzeć się na rynku wózków widłowych i osobiście przekonać się jak ich oferta jest bardzo szeroka.