Wózki widłowe i zwiększanie ich funkcjonalności.

Jak wiadomo, współcześnie wózki widłowe są wykorzystywane w wielu różnych branżach. Jednakże każdy wózek nie mógłby znaleźć zastosowania we wszystkich dziedzinach, w których są one używane, ponieważ bardzo często w tym celu wykorzystywane są różnego rodzaju urządzenia dodatkowe i akcesoria, które wyraźnie zwiększają funkcjonalność tych maszyn.

Można by wyróżnić wiele różnych akcesoriów, które zostały dotychczas zaproponowane przez producentów. Wśród nich znalazły się na przykład akcesoria do wózków widłowych, które umożliwiają specjalistyczne wykorzystanie urządzeń do poszczególnych rodzajów ładunków. Zupełnie inaczej bowiem będzie wyglądał wózek do przeładunku materiałów zapakowanych na paletach, a inaczej, kiedy transportowany ładunek jest sypki. To właśnie konsystencja i stan skupienia ładunku decyduje o możliwości jego przetransportowania przez konkretny wózek.

Właśnie w tym przypadku, kiedy materiały do transportu są w stanie sypkim niezbędna jest łopata hydrauliczna do materiałów sypkich, którą już zaproponowało wielu producentów na rynku. Taki element znacząco zwiększa możliwości każdego wózka widłowego. Szczególnie wprowadził on je do gospodarstw rolniczych oraz na pola budowy.