Wózki teleskopowe i ich najpopularniejsze marki.

Współcześnie nie ma chyba magazynu wielkopowierzchniowego, w której nie byłby wykorzystywany wózek teleskopowy. Takie urządzenie okazuje się być niezastąpione w pracach przeładunkowych oraz transportowych materiałów. Zostało zaprojektowane oraz stworzone właśnie z myślą o takim zastosowaniu, jakim są hale magazynowe, fabryki, przetwórnie i podobne.

Obecnie na rynku można znaleźć wiele firm, które zajmują się ich projektowaniem, tworzeniem no i poszukiwaniem dla nich wciąż nowych innowacji. Pojawiają się nowe akcesoria do wózków teleskopowych oraz osprzęt, który skutecznie zwiększa funkcjonalność takiej maszyny. Można powiedzieć, że kolejni producenci wręcz prześcigają się w tym, aby jeszcze lepiej spełnić wymagania i oczekiwania zainteresowanych klientów, którzy są chętni na zakup takiej maszyny.

Obecnie możemy wymienić kilkanaście najpopularniejszych marek, które sygnują takie urządzenia. Wśród nich jest Nissan, Cat, Mitsubishi, Doosan, Still, Jungheinrich, Hyster, Komatsu, Toyota, Kalmar, Max Holland, Linde, Yale, Moffet, HC, OM Pimespo oraz Clark. Ich maszyny i urządzenia można stale zobaczyć na rynku w dość szerokim asortymencie. Mowa tutaj nie tylko o takich jak, wózki teleskopowe, ale również o wielu innych.