Jakie paliwo wykorzystują do pracy wózki widłowe.

Na temat zastosowania wózków widłowych można by było powiedzieć bardzo wiele. Jednakże czy równie dużo możemy powiedzieć na temat rodzajów napędów, które są w montowane do tych urządzeń? Niestety w tej kwestii, nie możemy chyba się zbyt wiele rozpisać, ponieważ mechanizmy, które są wykorzystane w takich urządzeniach, są także często spotykane w innych urządzeniach i maszynach.

Ogólnie rzecz biorąc wózki widłowe ze względu na napęd, możemy podzielić na kilka rodzajów. Chyba najbardziej popularne są wózki widłowe z napędem elektrycznym, zwanym również sieciowym. Następnie można wymienić podobne, bo akumulatorowe. Popularne są również wózki widłowe o napędzie spalinowym. Natomiast tą najbardziej energooszczędną wersją, która nie naraża właścicieli na zbyt duże koszty, są wózki widłowe napędzane na gaz LPG. Tak więc jak widać, nie ma tutaj większych różnic od typowego napędu pojazdów. Wykorzystuje się różne możliwości o różnych cechach.

W większości przypadków w zależności od napędu wózka, uzależnione jest ich zastosowanie. I tak, wózki widłowe spalinowe nie nadają się do obiektów zamkniętych ze względu na zanieczyszczenia, jednakże doskonale sprawdzą się na przykład na gospodarstwach rolnych, gdzie również możemy je coraz częściej zobaczyć.