Wózki teleskopowe kontenerowe o niezwykłych możliwościach.

Można chyba powiedzieć, że wózki teleskopowe kontenerowe należą do urządzeń z tej kategorii o największych możliwościach. Wystarczy zastanowić się nad tym, jakie role się im powierza. Oczywiście ich zadanie nie będą się wiele różniły od tych, które powierza się innym wózkom, jednakże ciężar materiałów, które one przenoszą mówi sam za siebie.

Obecnie wiele towarów z różnych stron świata transportowanych jest właśnie w kontenerach. Kontenery są najlepszą rozwiązaniem do zapakowania w zasadzie każdego rodzaju towarów, ponieważ później dają się łatwo umieścić na statku kontenerowym. W ten sposób również organizowany jest transport z krajów azjatyckich, a wiadomo przecież, że to stamtąd pochodzi zdecydowana większość produktów na naszym rynku.

Wózki teleskopowe kontenerowe umożliwiają nawet przemieszczenie towaru o ciężarze czterdziestu tysięcy kilogramów, czyli czterdziestu ton. Mogą one unosić kontenery na wysokość nawet dziesięciu metrów co gwarantuje ich właściwe ułożenie i przygotowanie do dalszego transportu. Takie urządzenia najczęściej można spotkać w terminalach oraz portach przeładunkowych, gdzie mogą spełniać swoją funkcję. Obecni producenci wózków teleskopowych, mogą zaproponować, naprawdę imponujące możliwości.