Wózki widłowe do wysokiego składowania.

Trzeba przyznać, że rynek wózków widłowych jest współcześnie bardzo urozmaicony. Producenci tych urządzeń robią co mogą, aby spełnić wymagania swoich klientów, co często wychodzi im z różnym skutkiem. Jednak pośród wszystkich modeli tych urządzeń można znaleźć prawdziwe perełki zarówno o uniwersalnym zastosowaniu jak również o wysokim wyspecjalizowaniu do spełniania konkretnych ról.

Jedną z grup wózków widłowych są wózki wysokiego składowania. Ich najważniejszą cechą charakterystyczną, jest duża wysokość, na jaką są w stanie unieść transportowany z miejsca na miejsce towar. Takie wózki mają szczególnie duże znaczenie w magazynach, gdzie towar układany jest na wielu poziomach, co znacząco zwiększa wolną przestrzeń do magazynowania.

Wśród wózków widłowych można znaleźć takie, które wyniosą materiał na wysokość, na przykład czterech metrów, a można wskazać i te, które sięgną do niemalże dwudziestu metrów. Tak więc rozpiętość jest naprawdę spora. Zresztą nie dla każdego magazyniera wysokie składowanie będzie oznaczało te same parametry. Dlatego też producenci wózków widłowych dla swoich klientów przygotowali urządzenia, które mogą wnieść materiały na różne wysokości. Dzięki temu, każdy zainteresowany może znaleźć odpowiednie wózki widłowe do swoich potrzeb.